BLOG

Natalia

Natalia

4 powody, dla których powinienes posiadać firmową stronę www

Pewnie zastanawiasz się, czy w ogóle potrzebujesz strony internetowej? Czy to tylko modny trend, który jest niepotrzebnym kosztem, czy może niezbędna inwestycja.

Jeśli prowadzisz własną firmę lub dopiero zaczynasz swoją działalność i myślisz o zrezydnowaniu z witryny internetowej,
wiedz, że to kiepski pomysł. Strona www nie jest niepotrzebnym kosztem, a niezbędną i nieodłączną częścią jakiegokolwiek biznesu. Potrzebujesz naprawdę dobrej, profesjonalnie wyglądającej, dostosowanej do Twoich potrzeb strony internetowej, która pomoże Ci w pozyskaniu klientów do Twojej firmy.

Zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz witryny, jeśli zupełnie nie interesujesz się technicznymi bzdurami, a Twoja firma ma się całkiem dobrze, więc po co w ogóle zawracać sobie tym głowę i narażać się na dodatkowe koszty? Profesjonalna strona internetowa wcale nie musi kosztować fortunę, strona www to inwestycja w biznes, która się zwraca.

Poniżej przedstawię Ci argumenty, które przemawiają za tym, aby zdecydować się na stronę www dla własnego biznesu i
korzyści z niej płynące.

1. Rzetelnie zaprojektowana strona internetowa czyni, że Twój biznes wygląda profesjonalnie

Posiadanie firmowej witryny www dodaje wiarygodności i profesjonalizmu dla firmy, a przy okazji sprawia, że firma
zyskuje autorytet.

Dodatkowo strona internetowa to doskonałe miejsca, aby przedstawić i poinformować potencjalnego klienta o osiągnięciach,
sukcesach, historii firmy, aktualnych wydarzeniach, ofertach, promocjach.

Posiadanie własnej domeny internetowej daje możliwość założenia firmowego maila, który wygląda profesjonalnie. Zdecydowanie większe zaufanie zdobędzie firma, która ma maila firmowego np.: [email protected] niż [email protected] prawda?:) 

 2. Firmowa strona www to wirtualna wizytówka Twojego biznesu

Jako właściciel firmy prawdopodobnie posiadasz własne wizytówki i uważasz, że to dosyć ważne i istotne szczególnie podczas spotkań z klientami, a w zasadzie jej brak może być postrzegany jako brak profesjonalizmu. Czy nie uważasz, że brak wirtualnej wizytówki nie będzie odbierany w ten sam sposób?

Ludzie na całym świecie spędzają co najmniej 4 godziny dziennie w swoich telefonach. Większość zakupów dokonywanych jest przez Internet, więc dlaczego nawet chcesz pozbawić swoją firmę możliwości zdobycia większej liczby klientów, większej sprzedaży, większej wiarygodności rezygnując z posiadania witryny internetowej.

3. Strona internetowa promuje Twoją firmę 24h/7/365 dni

Większość osób podejmuje decyzje zakupowe przez Internet. Jeśli nie masz witryny, nie angażujesz w ten sposób wszystkich
potencjalych klientów internetowych. Posiadając stronę www jest ona dostępna przez 24 godziny / 7 dni w tygodniu / 365 dni w roku. Zasadniczo można powiedzieć, że działa dla Ciebie przez cały rok, zarabia kiedy Ty śpisz, żaden inny pracownik nie zrobi tego dla Ciebie. 

Na stronie internetowej możesz podać pomocne informacje, odpowiedzi na standardowe pytania, a co najważniejsze strona
internetowa umożliwia klientom dokonywanie zakupów i zamówień.

To najlepsza inwestycja, jaką możesz zrobić dla swojego biznesu.

4. Strona www dodaje wiarygodności

Obecnie prawie wszystko można znaleźć w Internecie. Znaczna większość społeczności w wieku 13–40 lat dokonuje zakupów przez Internet. Więc nie posiadanie strony internetowej nie tylko nie zapewnia wiarygodności, ale także odbiera autorytet. Nie oburzaj się, ale musisz zmierzyć się z prawdą – brak strony biznesowej w XXI wieku zdecydowanie pozbawia wiarygodności Twojej firmie. Ponad 50% osób stwierdziło, że nie można ufać firmie, która nie ma witryny internetowej firmy.

Firma bez witryny sprawia, że potencjalni klienci mniej Ci ufają. Liczy się pierwsze wrażenie. A pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Masz tylko 10 sekund, aby zrobić to wrażenie.

Posiadanie naprawdę dobrej, profesjonalnej strony internetowej pomaga zrobić naprawdę mocne i pozytyne wrażenie na klientach.

Prawie 75% osób stwierdziło, że ocenia firmę na podstawie projektu strony internetowej.

Strona internetowa Twojej firmy jest doskonałym miejscem do pokazania swojego portfolio, usług, firmy, z którymi
współpracowałeś, nagród, doświadczenia, recenzji, co Cię wyróżnia i czyni Cię lepszym od konkurencji.

Tylko nie zrozum mnie źle, ale samo posiadanie strony www nie wystarczy. Twoja witryna internetowa to wizytówka Twojego
biznesu, powolna strona o niskiej jakości w niczym Ci nie pomoże. Tutaj poznasz 5 wskazówek istotnych podczas projektowania strony www.

W dobie Internetu i rozwoju technologicznego Twoi klienci oczekują od Ciebie i Twojej firmy, że znajdą wszelkie potrzebne im
informacje i odpowiedzi na nurtujace pytania dotyczące Twoich usług w sieci.

Nie każdy ma czas, aby osobiście odwiedzić Twoją firmę, a brak strony internetowej może często spowodować utratę klientów.

Znalezienie firmy w branży podobnej do Twojej niszy w okolicy, która istnieje w sieci i posiada swoją cyfrową wizytówkę jest
dziecinnie proste.

Jeżeli nadal nie jesteś przekonany co do konieczności posiadania strony www przejdź do artykułu 4 powody, dla których musisz mieć stronę www.

Jeżeli jesteś już przekonany jak ważne jest posiadanie strony www napisz do nas na www.designmesocial.pl a umówimy się na niezobowiązujące spotkania lub rozmowę telefoniczną podczas której przedstawimy Ci rozwiązania, które usprawnią Twój biznes w sieci.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Przeczytaj Ostatnie Publikacje

Dane Kontaktowe

791 - 146 - 143

Web Design | Grafika

600 - 471 - 456

Główne Biuro | Współpraca