BLOG

Natalia

Natalia

5 powodów, dla których Twoja strona www potrzebuje SEO

SEO ( z ang. Search Engine Optimization) czyli pozycjonowanie witryny w wynikach wyszukiwania online jest niezbędne do poprawnego promowania witryny internetowej i tym samym zwiększenia ruchu na Twojej stronie www.

Odpowiednie zastosowanie optymalizacji strony internetowej pod wyszukiwarkę sprawi, że Twoja witryna www będzie zajmowała wysokie pozycje w SERP ( z ang. Search Engine Results Page ), czyli stronie wyników wyszukiwania. Jedną z głównych sposobów stosowania SEO to dobór odpowiednich słów kluczonych, z angielskiego zwanych keywordami. Właściwe wykorzystanie ciagu takich fraz kluczowych może sprawić, że Twoja witryna internetowa zajmie wysokie pozycje w wyszukiwarce Google.

W dzisiejszym artykule przedstawię Ci 5 powodów, dla których naprawdę warto skorzystać z usługi pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej, aby przyniosła ona znaczne korzyści.

1. SEO POZYSKUJE KLIENTÓW

Większość osób poszukujących informacji, usług, produktów wykorzystuje do tego wyszukiwarkę Google. Dlatego nie tylko liczy się profesjonalny design, estetyczna strona internetowa oraz jej funkcjonalość, ale też odpowiednie jej zareklamowanie, czyli pozycjonowanie witryny w sieci. Aby Twoja witryna internetowa była rentowna i przynosiła zysk musi być widoczna dla innych użytkowników internetu. Jeśli Twoja witryna uplasuje się na wysokiej pozycji w SERP, łatwo będzie ją znaleźć, co przełoży się na zwiększenie liczbę odwiedzin i ostatecznie większą liczbę potencjalnych klientów.

2. SEO BUDUJE AUTORYTET I ZWIĘKSZA ZAUFANIE KLIENTÓW

Im wyżej w wynikach wyszukiwania Google znajduje się Twoja strona www tym zyskuje większy autorytet i zaufanie potencjalnych klienów. Dobór odpowiednich fraz kluczowych (keywords) dostosowanych do Twojej branży, odpowiednie ich rozmieszczenie, oraz ich ilość w znacznej mierze mogą wpłynąć na wyniki pozycjonowania. Witryna, która zajmuje wysoką pozycję w rankingu Google SERP, jest uważana przez odwiedzających i potencjalnych klientów za godną zaufania.

3. SEO NIE WYMAGA DUŻYCH NAKŁADÓW FINANSOWYCH.

Naprawdę nie potrzebujesz znacznych wydatków finansowych, aby poprawić swoje SEO.

Wbrew temu co myślisz usługi SEO wcale nie wymagają dużych nakładów finansowych. Jest wiele kursów on-line, które pomogą Ci zgromadzić odpowiednia wiedzę i umiejętności, aby samodzielnie zadbać o odpowiednią optymalizację i pozycjonowanie swojej strony internetowej. W DesignMeSocial również świadczymy usługi pozycjonowania stron www i z chęcia udzielimy Ci niezbędnych wskazówek oraz dobierzemy odpowiedni pakiet dostosowany do potrzeb Twojej witryny i firmy w zależności od tego, czy jest to blog, sklep e-commerce, strona docelowa, czy po prostu wizerunkowa witryna firmowa.

4. WIĘKSZY RUCH = WIĘCEJ POTENCJALNYCH KLIENTÓW

SEO wpływa na pozycję strony na liście wyszukiwarki Google. Im więcej osób odwiedza Twoją stronę, tym większa szansa, że ​​potencjalni klienci Twoich usług lub produktów będą wśród nich. Im wyższą pozycję strona zajmuje w rankingu Google, tym więcej osób o niej wie i odwiedzi ją ponownie. Może to przełożyć się na wyższe zyski dla Ciebie i Twojej firmy.


5. SEO ZYSKUJE NA POPULARNOŚCI.

Nie daj się zwieść myśli, że SEO to tylko chwilowy trend, który jedynie nadszarpnie Twój budżet.

Prawie każda profesjonalna firma, która chce zaistnieć w sieci pracuje nad odpowiednim pozycjonowaniem i optymalizacją wyszukiwarki.  Oznacza to, że nie chcąc pozostać w tyle również musisz dopracować SEO swojej strony, w przeciwnym wypadku Twoja witryna nigdy nie znajdzie się wysoko w wyszukiwarce.

Warto pamiętać, że konkurencja nie śpi. Obecnie wiele nowych firm na rynku koncentruje się na różnych działaniach marketingowych, optymalizując swoje strony internetowe. Nawet jeśli Twoja strona znajduje się gdzieś wysoko w wynikach Google, nie oznacza to, że pozostanie tam na zawsze. Po pewnym czasie miejsce to może zająć strona www innej firmy. Aby nie dać się wyprzedzić konkurencji, musisz stale pracować nad swoją stroną internetową. Optymalizacja witryny jest w zasadzie koniecznością dla firm, które dbają o rozwój i promocję w sieci.

W chwili obecnej Internet to jedno z najbardziej popularnych oraz najbardziej skutecznych miejsc, gdzie klienci poszukują produktów i usług. Za pośrednictwem Google możesz zyskać sporą ilość nowych klientów, jednak bez odpowiedniego SEO jest to całkowicie niemożliwe i nierealne do osiągnięcia.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Przeczytaj Ostatnie Publikacje

Dane Kontaktowe

791 - 146 - 143

Web Design | Grafika

600 - 471 - 456

Główne Biuro | Współpraca